Inspekcja zbiorników retencyjnych

Wraz z kolejnymi administracyjnymi inicjatywami w obszarze retencjonowania wody opadowej, zbiorniki retencyjne stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem – zarówno dla instytucji, jak i osób prywatnych. Pozwalają zapobiec wysuszaniu terenu i bezpiecznie odprowadzać nadmiar wody, dzięki czemu znacznie redukują ryzyko powodzi oraz podtopień. Zbiorniki retencyjne to także sposób na racjonalne gospodarowanie zasobami wody, co ma znacznie nie tylko dla finansów eksploatatora, ale także środowiska naturalnego.

 

Zbiorniki retencyjne są jednak obiektami, które należy regularnie doglądać. Wraz z upływem czasu wymagają bowiem zarówno prac remontowych, jak i renowacji i wymiany poszczególnych elementów konstrukcji. Inspekcja zbiorników retencyjnych jest zatem kluczowym elementem ich właściwej eksploatacji.

 

 

Kontrola wideo zbiorników retencyjnych

 

W ramach Ecol-Serwis prowadzimy inspekcję zbiorników retencyjnych w formie kontroli wideo. Analiza stanu technicznego zbiornika w takiej formie pozwala bowiem docierać do tych miejsc, do których sam serwisant może nie być w stanie się dostać. Za pomocą kontroli wideo specjaliści Ecol-Serwis weryfikują stan techniczny zbiorników podziemnych i naziemnych, a następnie opracowują raport o stanie technicznym obiektu wraz z zaleceniami co do wymaganych czynności konserwacyjnych. Takie działanie pozwala nie tylko zidentyfikować bieżące problemy zbiornika retencyjnego oraz szybko wykryć usterki i nieprawidłowości, ale także umożliwia zaplanowanie dalszych działań, mających na celu poprawę działania obiektu.

 

Dlaczego warto wybrać Ecol-Serwis przy inspekcji zbiorników retencyjnych?

Kontrola wideo zbiorników retencyjnych jest wykonywana przy użyciu nowoczesnego i zaawansowanego technologicznie sprzętu. Dzięki temu serwisanci Ecol-Serwis błyskawicznie wykrywają usterki obiektu i wskazują potencjalne problemu z nimi związane.

Wieloletnie doświadczenie i wysokie kwalifikacje personelu Ecol-Serwis gwarantują, że zarówno raport o stanie technicznym obiektu, jak i plan dalszych prac konserwacyjnych będzie wykonany z najwyższą starannością.

Świadczymy usługi na terenie całej Polski. Bez względu na to, gdzie znajduje się zbiornik retencyjny i jak kompleksowej kontroli wymaga, przyjeżdżamy w dogodnym dla klienta terminie.